Hakkımızda Stüdyo A Stüdyo B Albümler Referanslar Galeri İletişim
 

Hakkımızda

Detay  Müzik Stüdyoları 1997 yılında Ankara’da kuruldu. Stüdyoların tasarımı ve inşaatı, ses ve akustik yalıtımı uzun süren titiz bir çalışma ile profesyonel kişiler tarafından hazırlandı. Toplam 270 metrekarelik bir alana kurulmuş olan Detay Müzik Stüdyolarında; kayıt stüdyosu, prova stüdyosu ve dinlenme alanları bulunmaktadır. 

Detay Müzik’te Faaliyet Konuları

Albüm ve Demo Kayıtları

Albüm ve demo kayıtlarında duymak istediğiniz soundu, profesyonel kadro ve ekipmanla size sunarız. Profesyonel veya amatör tüm projeleri aynı titizlikle ele alırız.

Müzik Prodüksiyonu

Albüm projelerinde en iyi sonucu ortaya koymak için şarkıların düzenleme, kayıt, mix, mastering; prodüksiyonun her evresi ve sonraki aşamaları firmamız tarafından Volkan Yırtıcı prodüktörlüğünde gerçekleştirilmektedir.

Aranjörlük Hizmeti

Detay Müzik; bestelerinizin istenilen müzik tarzında yaratıcılık ve profesyonelliği birleştirerek, yüzlerce farklı ses seçeneğinden faydalanarak, isteğe göre canlı enstruman çalımlarıyla soundu zenginleştirerek aranjesini yapmaktadır. Ayrıca farklı amaçlara uygun olarak kullanım hakkı alınmış eserleri, istenirse müzik tarzı da değişecek şekilde düzenlemesini yapmaktadır.

Jingle ve Reklam Müzikleri

Firmanızın veya kurumunuzun kimliğini  akılda kalıcı müziklerle tanıtımını yapmaktayız. Talep doğrultusunda içerikle alakalı söz yazımı da hizmetlerimiz arasındadır.

Seslendirme Kayıtları

Seslendirme kayıtlarınız yüksek kalitede ve rahat bir ortamda yapılmaktadır. Yüksek standartlardaki mikrofon ve mikrofon pre-ampfileri kullanarak her yaştan profesyonel ve amatör seslendirme sanatçılarıyla çalışmaktayız.

Editing-Mix-Mastering İşlemleri

Kayıt sonrası editing-mix-mastering işlemleri stüdyomuzda yapılmaktadır. 

Kayıtların daha kusursuz hale getirilmesi ve hataların bilgisayar ortamında düzeltilmesi için yapılan Editing işlemi Berna Yırtıcı tarafından yapılmaktadır.

Mix ve Mastering işlemleri anolog ve dijital yeni teknoloji sistemler kullanılarak gerçekleştirilmektedir.

Firmamız aynı zamanda  yurt dışında  dünyaca ünlü  müzisyenlerle çalışan mastering stüdyolarıyla da anlaşmalıdır. Talep doğrultusunda mix sonrası şarkı veya tüm albümü bu stüdyolara mastering işlemi için gönderebilmekteyiz.

Söz ve Beste Çalışmaları

  • Dizi ve Film müzikleri
  • Belgesel müzikleri
  • Tiyatro müzikleri
  • Jenerik müzikleri
  • Spot müzikler
  • Tanıtım müzikleri 

Müzik Aletleri Satışı

Detay Müzik bünyesinde müzik aletleri, aksesuarları ve sarf malzemelerinin satışı da yapılmaktadır


Detay müziğin; müzik prodüktörlüğünü, aranjörlüğünü ve tonmaysterliğini Volkan Yırtıcı yapmaktadır.

Çocukluk yıllarından itibaren müzikle uğraşan Volkan Yırtıcı; uzun süren performans müzisyenliğinden sonra 1997 yılında Detay Müzik Stüdyolarını kurdu. Burada birçok grup ve müzisyenle çalıştı., Kayıtlarını, düzenlemelerini ve prodüktörlüklerini yaptı. Farklı tarzlarda 1000’in üzerinde şarkı kayıdı yaptı. Çeşitli televizyon kanalları ve özel kuruluşlara jenerik, reklam ve belgesel müzikleri hazırladı.

 2007 yılında müzik, aranje, kayıt, gitar ve klavye çalımları kendisine ait olan ‘Yanlış Notalar’ isimli enstrümantal solo albümünü çıkarttı.

 

 

Detay Müzik
Esat Cad. 112/B K.Esat/ANKARA Tel: (312) 437 25 16 / (532) 514 73 30 Faks: (312) 437 25 17